Akių apmetimas iš vienlinko siūlo

Apmetus akis šiuo būdu, kraštas bus nelabai tamprus, laikantis  formą.

1. Šį būdą galima naudoti mezginio pradžiai, o taip pat galima naudoti tais atvejais, kai reikia papildomai apmesti akis, pvz. horizontalioms sagų kilpoms, kišenėms ir kt.

Pirmąją kilpą apmetame tradiciniu būdu . Antrojo siūlo galo nereikia palikti ilgo, kadangi apmetinėsime tik vienu siūlu. Tada virbalą su pirmąja kilpa paliekame dešinėje  rankoje, o laisvą virbalą imame į kairę ranką. Ant kairiojo virbalo užmetame darbinį siūlą, dešiniuoju virbalu užkabiname  už kairiojo virbalo esantį užmestą siūlą ir išmezgame per kilpą esančią ant dešiniojo virbalo. Taip ant kairiojo virbalo apmetame reikiamą kiekį akių, o ant dešiniojo virbalo visą laiką bus viena akis, per kurią bus apmetama vis nauja akis. Pabaigus ši akis perkeliama ant kairiojo virbalo.

Šiuo būdu apmetant akis, vietoje dešiniojo virbalo, galima naudoti vąšelį, o akis apmetinėti ant dviejų virbalų – tada mezginio kraštelis bus tampresnis.

Mezgant pirmąją eilutę, akis reikėtų megzti, kabinant išorinę kilpos pusę, tada akutės nebus persuktos. Sekančias eilutes mezgame kaip įprasta.

2. Šį būdą galima naudoti mezginio pradžiai, o taip pat galima naudoti tais atvejais, kai reikia papildomai apmesti akis, pvz. horizontalioms sagų kilpoms, kišenėms ir kt.

Dešinysis virbalas veriamas tarp paskutinės ir priešpaskutinės akutės ir per šį tarpą ištraukiama nauja akis, kuri uždedama vėl ant kairiojo virbalo. Kartojama tol, kol bus apmestos visos reikalingos akys.

Nuotraukos :Margaret Hubert „The Complete Photo Guide to Knitting“

Paskelbta Mezgimo pamokos ir pažymėta , . Įrašyti į adresyną.

Parašykite komentarą