Freeform nėriniai

1. Freeform technika

2. Freeform galerija

3. Freeform nuorodų kampelis

4. Mezgame, neriame, siuvame, veriame… freeform technika

Freeform – tai nauja, bet labai greitai populiarėjanti nėrimo, mezgimo technika. Freeform – tai mezgimas, nėrimas be taisyklių, pilna kūrybos laisvė. Šio įdomaus mezgimo būdo pradininke laikoma Prudence Mapstone iš Australijos. Jos darbai be galo neįprasti ir unikalūs tiek savo išvaizda, tiek išpildymo technika. Šie darbai pakerėjo ne tik mezgėjas, bet ir labai daug kitų žmonių. O pati Freeform technika, šiuolaikinės komunikacijos pagalba pasidarė populiari visame pasaulyje.

Pagrindinė Freeform taisyklė – jokių taisyklių! Mezginys kuriamas mezgant- pasitelkiant visas kūrybines mintis, fantazijos laisvę – tiek spalvų, tiek siūlų faktūrų, tiek atlikimo būdo, tiek medžiagų.

Bet kai kuriuos išskirtinumus visgi derėtų pažymėti.

Visų pirma – mezginys surenkamas iš atskirai numegztų kompozicinių motyvų – vadinamųjų „scrumble’ų“. Net nesujungti scrumble yra savotiškas meno kūrinys.

Antra – mezgimui naudojami įvairių atspalvių ir faktūros kontrastiški siūlai. Svarbiausia – skoningas spalvų derinys. Taip pat naudojami biseris, juostelės, karoliukai, oda, medžiagos skiautės ir kt.

Trečia – mezgama įvairiausiais būdais – vąšeliu, virbalais, makrame ir kitokia rankdarbių atlikimo technika – svarbu įjungti savo fantaziją.

Ketvirta – darbas gaunasi tiek unikalus, kad pakartoti tokio kūrinio praktiškai beveik neįmanoma – visi mezginiai  vienetiniai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Freeform mezgimo techniką galima pritaikyti labai įvairai: tai rūbai, papuošalai, rankinės, interjero detalės, antklodės, pagalvėlės… Šia technika atlikti darbai žavi savo reljefine struktūra.

 

Parašykite komentarą