Publikacijų skelbimo taisyklės

Bendrosios publikacijų skelbimo taisyklės

Visos publikacijos atspindi jų autorių nuomonę ir Administracija už jas neatsako.

Publikacijose skelbiama informacija turi būti aktuali plačiam skaitytojų ratui.  Publikacijos nėra skirtos informacijos kopijavimui iš kitų šaltinių. Kitais šaltiniais galima remtis, daryti vertimus, bet visumoje tai turi būti  straipsnis, kurį paruošėte Jūs. Šaltinius, kuriais rėmėtės, straipsnio gale būtina parašyti.

Publikacijose negali būti gramatinių klaidų!

Visos publikacijos yra tvirtinamos administratorės, neatitinkančios taisyklių bus nepaskelbtos! Administratorė gali, bet neprivalo informuoti publikacijos nepaskelbimo  priežasčių. Įdomius, bet neatitinkančius taisyklių straipsnius  taisysime bendromis pastangomis autoriui padedant.

Jei paskelbtoje publikacijoje pastebėjote klaidas arba pasikeitė aktuali informacija – parašykite administratoriui info@rankdarbiunamai.lt  – rasime bendrą sprendimą.

Autoriai  piktybiškai nesilaikantys Publikacijų skelbimo taisyklių, bus šalinami iš registruotų svetainės narių sąrašo.

Bendrosios publikacijos

Tai skyrius, kuriame skelbiama informacija aktuali plačiam skaitytojų ratui, t.y. autoriniai straipsniai, naudingos idėjos ir patarimai, pasaulio naujienos rankdarbių ir dailiųjų amatų, tautodailės srityje, istoriniai faktai ir įvairios apžvalgos. Šiame skyriuje mes laukiame įdomių Lietuvos ir pasaulinių naujienų apie autorinę kūrybą, dailiuosius amatus, autorių dirbtuves, medžiagas , metodikas, instrumentus, renginius. Laukiame įdomių idėjų, madingų tendencijų, pasidalinimo patirtimi.

Pavadinimas turi atspindėti publikuojamo straipsnio esmę. Prašome publikacijos pradžioje pažymėti:  apie kokią rankų darbo kūrybos, dailiųjų amatų, tautodailės rūšį yra straipsnis, o pabaigoje Autoriaus (t.y. Jūsų)  vardą, pavardę arba Nick’ą (slapyvardį) ,paminėti šaltinius, kuriais rėmėtės, jei tokie yra.

Mugių, parodų anonsai

Šiame skyriuje  anonsuojamos  būsimos mugės, parodos kiti renginiai skirti autorinei kūrybai, dailiesiems amatams bei rankdarbiams.

Anonsas turi tenkinti šiuos reikalavimus:

 • Tikslus renginio pavadinimas
 • Renginio pradžia ir pabaiga (tiksli data ir darbo laikas).
 • Adresas, kuriuo įvyks renginys
 • Jei renginys mokamas – bilieto kaina
 • Dalyviams -dalyvavimo kaina, jei tokia yra arba informacija, kur šią kainą galima sužinoti, taipogi dalyvavimo sąlygos
 • Būsimo renginio išsamus aprašymas ,visa būtina informacija dalyviams ir lankytojams
 • Organizatorių kontaktinė informacija

Visi punktai būtini!  Pabrėžiame dar kartą- reklama (taipogi ir rėmėjų) draudžiama.

Rankdarbių kursų, mokymų skelbimai

Šiame skyriuje anonsuojami mokymai, kursai, kuriuos veda amatininkai, rankdarbių kūrėjai ir kiti rankų meno darbų autoriai. Būtų gerai, jei vedantieji užsiėmimus prisistatytų vardu ir pavarde.

Anonsas turi tenkinti šiuos reikalavimus:

 • Kurso pavadinimas kuo tiksliau nusakantis mokymų esmę – rankų darbo meno rūšis, technika, stilius ir kt.
 • Kursų, mokymų pradžia (data ir laikas), trukmė, užsiėmimų kiekis ir kita informacija pilnai atspindinti organizacinę mokymų dalį.
 • Tikslus adresas, kuriuo vyks užsiėmimas(-ai)
 • Kam skirtas mokymo kursas- sudėtingumo lygis (penkių lygių skalėje)
 • Užsiėmimo(-ų) kaina, jei mokamas(-i)
 • Informacija apie instrumentus, medžiagas, reikalingas mokymams, kas įtraukta į mokymo kainą ir ką reikės nusipirkti.Suteikite kuo pilnesnę informaciją, ką su savimi turi turėti mokymo dalyviai ir kaip vyks mokymas.
 • Išsami mokymo(-ų) programa (galima pateikti vaizdinę medžiagą)
 • Organizatorių kontaktinė informacija

Visi punktai būtini!  Pabrėžiame dar kartą- reklama (taipogi ir rėmėjų) draudžiama!

Rankdarbių pamokos svetainėje

Rankdarbių pamoka svetainėje -  tai iliustruota pamoka su išsamiu aprašymu, kaip savo rankomis sukurti tam tikrą autorinį darbą, kaip atlikti kitus darbus, susietus su rankdarbių, dailiųjų amatų, tautodailės bei autorinių darbų kūrimu, pardavimu, pateikimu.

Autorius prisistato vardu ir pavarde arba Nick’u (slapyvardis)

Pamoka turi atitikti šiuos reikalavimus:

 • Pamokos pavadinimas kuo tiksliau nusakantis mokymo esmę
 • Rankų darbo meno rūšis, stilius, technika ir kt. (kuo tikslesnis apibūdinimas)
 • Nuoseklus, išsamus, iliustruotas nuotraukomis ar kitais būdais darbo aprašymas
 • Išvardinimas medžiagų bei instrumentų, reikalingų gaminiui sukurti, ar pamokai išmokti

Visi punktai būtini!  Pabrėžiame dar kartą- reklama (taipogi ir rėmėjų) draudžiama!

Kelias pamokas ta pačia tema susiekite tarpusavyje nuorodomis – skaitytojams lengviau bus surasti.

Svetainės B’logas

Kūrybinės mintys, kūrybiniai keliai ir nuotykiai, įspūdžiai iš  mugių, parodų, kitų renginių susietų su rankų darbo kūryba – visa tai šio skyriaus tematika.

Autoriaus vardas, pavardė arba Nick’as

 Rankdarbių namų mugės B’logas

Kūrybinės mintys, kūrybiniai keliai ir nuotykiai, pirkėjų ir pardavėjų įspūdžiai iš  mugių, parodų, kitų renginių susietų su rankų darbo kūryba – visa tai šio skyriaus tematika.

Autoriaus vardas, pavardė arba Nick’as

Rankdarbių namų mugės B’logas publikuojamas iš Rankdarbių namų mugės vizualaus tekstų redaktoriaus!

Draudžiama:

 • Draudžiama skelbti informaciją, kuri: 1) kursto tautinę, rasinę, religinę, socialinę bei lyčių neapykantą; 2) platina, propaguoja ar reklamuoja smurtą, pornografiją, seksualines paslaugas, narkotines ar psichotropines medžiagas, bei kita teisės aktams prieštaraujanti informacija; 3) informacija, šmeižianti, įžeidžianti žmogų, žeminanti jo garbę ir orumą; 4) įžeidžianti arba kenksminga bet kurio asmens atžvilgiu; 5) pažeistų bet kurio asmens teisę į privatumą; 6) pažeistų bet kuriuos kitus Lietuvos Respublikos įstatymus bei tarptautinius susitarimus; 7) pažeistų bet kokias autorines teises, prekinius ženklus arba patentus;
 • Draudžiama rašyti įžeidžiančius, nešvankius, vulgarius, šmeižiančius ar grasinančius pranešimus, vartoti grubius, necenzūrinius išsireiškimus ir įžeidimus bet kokiu pavidalu, skelbti grubaus tono komentarus.
 • Draudžiama šiukšlinti: rašyti temos neatitinkančius straipsnius, rašyti bereikšmius pranešimus,  nieko (ar beveik nieko) kontekste nereiškiančius žodžius.
 • Draudžiama bet kokia reklama, nuorodos į kitas svetaines reklamos tikslais, paslėptas marketingas.
 • Draudžiama skelbti publikacijas nesusietas su rankdarbiais, autoriniais darbais, dailiaisiais amatais.
 • Draudžiama skelbti trumpus, neinformatyvius užrašus.
 • Draudžiama pilnai kopijuoti kitur paskelbtus straipsnius.

One Response to Publikacijų skelbimo taisyklės

 1. Laala sako:

  Kai pamačiau mūsų, lietuvaičių rankdarbius ,supratau, kokios jos išmanios,ko čia nerasi? Yra visko, tik kartais pagalvoju, kad einama lengviausiu keliu.Dėl ko aš taip manau? Pasižiūri ant šniūrelio užkabina pakabuką ir jau gaminys. Ne visos taip daro.Yra ir labai gražių darbelių, daug darbo įdėta.Na kuryba yra kuryba, svarbiausia, kad dirbama ieškoma, tai vistik labai šaunu. Sekmės jūms,šaunios kurėjos.

Parašykite komentarą