Airiškų nėrinių technika

Airiški nėriniai yra neriami iš atskirų motyvų, kurie sujungiami vienas su kitu tinklelio pagalba. Prieš tai motyvai pridygsniuojami gerąją puse į iškarpą, kuri turi būti padaryta iš tankios krakmolytos medžiagos. Iškarpa turi būti tiksli, pilno dydžio. Tam, kad airiško nėrimo prigludusios formos rūbas būtų nunertas gerai, iškarpos ne visuomet užtenka, būtų gerai turėti manekeną. Tik dažnas matavimas ir tuo paremtos korekcijos leis jums išvengti grubių klaidų. Ypač tai liečia plastiškus nėrinius, nunertus su gana daug vienokio ar kitokio tinklelio.

Kartais nėriniuose su daug tinklelio naudojamas aplikacijų metodas- t.y. motyvai yra prisiuvami tiesiai ant tinklelio.

Airiškų nėrinių nėrimo procesas yra ilgas – todėl visuomet reikia orientuotis, kad rūbas bus dėvimas ilgiau nei 1-2 sezonus. Pradėkite nuo plonų baltų medvilninių siūlų. Jei nėrinys nunertas tvarkingai ir nebus skalbiamas skalbimo mašinoje, tai po 3-4 metų jūs galėsite jį perdažyti kita spalva. Po 10- ties metų jį galės dėvėti jaunesnė sesuo, o dar vėliau jūsų dukra. Ir nebijokite pasaulinių mados tendencijų pasikeitimo – airiški nėriniai aktualūs visuomet.

Patarimas Nr.1 -  geriau nėrinį nerti iš 3-4 rūšių motyvų nunertų neprikaištingai.

Patarimas Nr.2 – jei esate neapdovanota ypatingu meniniu skoniu, pasinaudokite laisvu motyvų išmėtymu ant tinkliuko.

Patarimas Nr.3 – ant tinkliuko esantys motyvai turėtų būti tankūs ir ryškiais kraštais. Ažūras ant ažūro nesimato.

Patarimas Nr.4 – laikykitės taisyklės – baltas viršus, juoda apačia. Šiuo atveju tankiausi ir didžiausi motyvai turi būti nėrinio apačioje.

Patarimas Nr.5 – didelių išmatavimų rūbams turi būti mažesni motyvai (iki 5cm diametro). Didelius motyvus šiuo atveju užmirškite.

Patarimas Nr.6 – atsiminkite, kad margumas dažniausiai suprastina gaminį.

Patarimas Nr.7 – nesistenkite padaryti kopijų iš matytų modelių – tai nepavyks. Turite stengtis nerti „į temą“, t.y. panašius ar kitokius motyvus jums reikia išdėlioti ant individualios iškarpos savaip.

Airiško tinklelio suvyti spurgeliai

Šalikėlis nertas airiška technika

1. Mokomės nerti centrinį gėlytės žiedą.

 

 2. Mokomės nerti lapelį pagal schemą

 

3. Motyvo nėrimas žingsnis po žingsnio.

Ant audinio nubraižomas norimo tankumo tinklelis, po to adatėlėmis pritvirtinami motyvai. Pagal nusibrėžtą brėžinėlį, motyvai adata su siūlu sujungiami. Sujungimai tarp motyvų yra apsiuvami  . Jei šis sujungimo būdas nepatinka, galima naudoti sujungimą  pynelėmis.

Šiame pavyzdyje naudojamas tolygus motyvų sujungimo būdas.

Kraštui panaudota virvutė „vikšras“.

Nunertus motyvus galima sujungti ir netolygiai pvz.11. Tokie sujungimai neriami  laisvai, bet kuria kryptimi pynutės kilpomis, stulpeliais su užmetimu, stulpeliais su keliais užmetimais, žemais stulpeliais.

Pvz.11

Airiško nėrimo pamokėlė – puošnus nėrinio reljefas

  Airiškų nėrinių reljefas yra puošnus. Tokiu būdu yra neriami lapeliai, gėlytės, drugeliai ir kiti motyvai, kuriuose kartojasi žemų stulpelių eilutės. Šį kartą mokysimės išgauti šį puošnų reljefą žemais stulpeliais, o taip pat panaudojant nėrimui pagalbinių siūlų giją.

 

4 Responses to Airiškų nėrinių technika

  1. Asta sako:

    O kokie siūlai tinkamiausi airiškiems nėriniams. Geriau medvilnė ar linas? Ir kokio storio jūs rekomenduotumėte, pvz., suknelei?

  2. vilija sako:

    noreciau ismokti nerinius nerti

Parašykite komentarą